URZĄDZENIE  MEDIKA

Urządzeni Medika produkowane jest przez zespół polskich specjalistów, z polskich podzespołów. Gwarantuje jakość nagrodzoną certyfikatem ISO 13485, DIN EN ISO 846, jak i certyfikat GREENGUARD. Kombajn premium oferuje min. zabiegi z zakresu elektroterapii stosowanej przez fizjoterapeutów.
Urządzeni Medika produkowane jest przez zespół polskich specjalistów, z polskich podzespołów. Gwarantuje jakość nagrodzoną certyfikatem ISO 13485, DIN EN ISO 846, jak i certyfikat GREENGUARD. Kombajn premium oferuje min. zabiegi z zakresu elektroterapii stosowanej przez fizjoterapeutów.

KAWITACJA 

peeling kawitacyjny działa w oparciu o wykorzystanie fal ultradźwiękowych, które po skierowaniu na wilgotną skórę, wywołują efekt kawitcji. Poprzez zmienne ciśnienie w warstwie rogowej skóry tworzą się pęcherzyki powietrza, usuwając martwe korneocyty. Podstawowym celem zabiegu jest oczyszczenie skóry oraz przygotowanie jej do dalszych zabiegów kosmetycznych. Dodatkowym efektem peelingu kawitacyjnego jest to, że w głębszych warstwach skóry, wibracje ultradźwiękowe poprawiają mikrokrążenie i usprawniają przepływ płynów tkankowych. 

DEZINKRUSTACJA 

zwana inaczej głębokim oczyszczaniem, zmydlaniem łoju skórnego poprzez działanie zasadą na tłuszcz, zaliczana jest do metod elektroterapii. Zabieg ten wykorzystuje działanie fali ultradźwiękowej, prądu stałego oraz substancji czynnych, które po wprowadzeniu w zewnętrzne warstwy naskórka oraz do gruczołów potowych i łojowych, powodują ich rozpulchnienie, co zmniejsza swoistość osadów oraz ułatwia ich usunięcie.

JONOFOREZA
 
to metoda polegająca na dostarczaniu do głębszych warstw skóry specjalnych substancji czynnych za pomocą prądu stałego (galwanicznego). W trakcie zabiegu jony wprowadzane do skóry gromadzą się na granicy baskórka i skóry właściwej, skąd zostają odprowadzone w głąb ustroju.

MIKROMASAŻ MCT 

zastosowanie mikroprądów mct, czyli impulsów elektrycznych o bardzo małym natężeniu, rzędu 10-800 µa. Ten rodzaj mikroprądów w niezwykle aktywny sposób pobudza odbudowę włókien kolagenu i elastyny, wygładza skórę, zwiększa kurczliwość włókien mięśniowych oraz usprawnia wydalanie toksyn wraz z nadmiarem wody. Ponad to zastosowanie funkcji mikromasażu umożliwia wprowadzanie wszystkich rodzajów ampułek: wodnych, wodno-żelowych, tłuszczowych, mieszanych, a nawet peptydów.


MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

jest nieinwazyjną metodą wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry. Urządzenie wykorzystuje zjawiska fizyczne zachodzącew błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry, pozwalające na udostępnieniu nowych dróg wprowadzania aktywnych preparatów bez konieczniści użycia igieł. Zabieg opiera się na zjawisku elektroporacji wzmocnionym działaniem fali ultradźwiękowej. Zabieg ma za zadanie wzmocnienie transportu składników aktywnych w głąb skóry i poprawę przepływukrwi i limfy.

Skojarzone działanie elekroporacji i ultradźwięków, zwiększa ilość, głębokość i równomierność wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry, niemożliwą w przypadku innych systemów dyfuzyjnych. Metoda ta gwarantuje szybkie i widoczne rezultaty w zakresie: pielęgnacji okolic oczu, poprawy nawilżenia, niwelowania przebarwień, działanie przeciwstarzenioweme, terapii trądziku pospolitego i różowatego, redukcji dolegliwości bólowych i walki z wypadaniem włosów.

ULTRADZWIĘKI/SONOFOREZA

Ultradźwięki to drgania mechaniczne o częstotliwości nie przekraczającej granicy słyszalności ucha ludzkiego (powyżej 20khz).

Podczas działania ultradźwięków na organizm człowieka w tkankach można zaobserwować:

Działanie mechaniczne - prowadzi do wzrostu przepuszczalności błon komórkowych, przyspiesza metabolizm komórek i poprawia mikrokrążenie. Tkanki organizmu zaopatrzone są wówczas odpowiednio w składniki odżywcze i tlen. Działanie termiczne (cieplne) - pod wpływem ciepła rozszerzają się naczynia krwionośne, wzrasta zaopatrzenie komórek w krew, a wraz z nią tlen i składniki odżywcze, dzięki czemu fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny. Działanie fizykochemiczne objawia się przyspieszeniem metabolizmu w skórze. Poprawia się ph powierzchni skóry oraz zwiększa się absorbcja składników odżywczych.

GALWANIZACJA

 polega na wykorzystaniu prądu stałego do ujędrnienia i poprawy kondycji skóry niemalże na całym ciele. Jest stosowany w dermatologii, kosmetyce i fizjoterapii. Może mieć działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i znacząco poprawiać krążenie.

DIATERMIA RF

Urządzenie emituje fale radiowe wytwarzane przez prąd o wysokiej częstotliwości. Energia elektryczna zamieniana jest na elektromagnetyczną, która dociera do tkanek. Na skutek tarcia cząsteczek wydziela się ciepło, dochodzi do selektywnego ogrzania tkanek do temperatury 40stopni. Zjawisko to nazywane jest diatermią (diatermia, czyli głębokie ogrzewanie oznacza, że ciepło wytwarzane jest wewnątrz tkanek). Fale radiowe podgrzewają włókna kolagenowe, co wywołuje ich skurczenie i napinanie, dzięki czemu następuje proces regeneracji. Dochodzi do uporządkowania się ich struktur. Ponadto zabieg stymuluje fibroblasty do odbudowy i wytwarzania kolagenu i elastyny, dając efekt wypełnienia zmarszczek, poprawę owalu twarzy, likwidację obwisłych policzków, czy chociażby redukcję drugiego podbródka.
Najlepszy efekt na twarz i ciało w połaczeniu z karboksyterapią igłową.

LASER BIOSTYMULACYJNY

zimny laser półprzewodnikowy czerwony 650nm zwiększa terapeutyczny efekt zabiegu oraz lifting tkanek.

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA
 

Najpopularniejsza metoda mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Umożliwia stopniowe, w pełni kontrolowane i uwzględniające indywidualne potrzeby ścieranie naskórka, aż do pożądanego poziomu.

DERMOMASAŻ TWARZY I CIAŁA

Zabieg dermomasażu polega na oddziaływaniu na tkanki poprzez podciśnienie i stymulację mechaniczną. Fałd skórny zasysany jest przez głowicę zabiegową, a specjalnie rozmieszczone kulki jednocześnie rozmasowują tkankę.

Regularne stosowanie dermomasażera pozwala zapobiegać powstawaniu zmianobrzękowo - zwłóknieniowo - stwardnieniowych, charakterystycznych dla cellulitu. Zabieg wspomaga pracę układu krążenia, pobudza procesy metaboliczne skóry i tkanki podskórnej, ułatwia odprowadzanie zbędnych produktów przemianymaterii, usprawnia przepływ limfy. Regularnie wykonywany pozwala przeciwdziałaćzatrzymywaniu wody i toksyn w organizmie. Sprawdza się doskonale w zwalczaniu obrzęków kończyn dolnych i uczucia tzw. ciężkich nóg Mozna rownież uzyskać lifting, modelowanie oraz drenaż twarzy, szyi i dekoltu.