ODMŁADZAJĄCE 

MASAŻE I TERAPIE TWARZY

Nieinwazyjne techniki pracy ze skórą, które spektakularnie poprawiają jej kondycję

nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy. 
To „ Taniec palców po skórze” najbardziej zaawansowana technicznie forma masaży japońskich i jeden z najstarszych masaży na świecie. Przez swoją złożoność i intensywność technik działa na głębszych warstwach skóry i mięśni - jednocześnie równoważy przepływ energii Qi i odnawia siły witalne.
KOBIDO jest kombinacją tradycyjnych japońskich technik manipulacji ręką. Uaktywnia także nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ krwi i prowadzi do naturalnego liftingu. Techniki wykonywane są na twarzy, szyi, dekolcie, karku oraz głowie.
Najbardziej charakterystyczną techniką wykonywaną na twarzy jest "perkusja" czyli oklepywanie, szczypanie, delikatne pociągnięcia, podbijanie, pocieranie i głębokie wygładzanie skóry.
W mojej wersji tego masażu wykonuję również bardzo szybkie i wyrafinowane ruchy powieziowo - mięśniowe, które redukują wszelkie napięcia i przywracają prawidłowy tonus mięśniowy.

Techniki pracy w KoBiDo mają zmiennym charakter są wolne, szybkie oraz bardzo szybkie, głębokie oraz płytkie. To zmienne tempo głęboko relaksuje i rozluźnia całe ciało. Są to zaawansowane techniki które wymagają mojej koncentracji gdyż na pewnym etapie tego masażu jedna ręka wykonuje inny ruch niż druga i każda pracuje w innym tempie, co daje wrażenie osobie masowanej jakby masaż wykonywały dwie osoby. Na zakończenie całej procedury stosuję relaksującą technikę shiatsu na twarzy oraz głowie.


Oprócz doskonałych efektów estetycznych jest masażem, który cenią Panie i Panowie dbający o dobrostan ciała oraz ducha.

Dzięki technikom KOBIDO można naturalnie i z biegiem czasu:

• odzyskać młody wygląd poprzez pracę na strukturach mięśni

• zniwelować napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne

• stymulować produkcję kolagenu i elastyny, opóźnić efekty starzenia się skóry

• stymulować metabolizm komórkowy przyśpieszając regenerację skóry

• oczyścić skórę usuwając toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry dzięki czemu twarz odzyskuje po sesji zdrowy wygląd

• zniwelować nadmierne napięcie w okolicach twarzy, szyi, klatki piersiowej oraz całego ciała

• modelować owal twarzy
 
Kobido to masaż który rekomenduję 
osobom lubiącym zmienne tempo masażu, które potrzebują liftingu i szczególnej koncentracji na dolnych partiach twarzy. Mają ziemistą, wiotką skórę pozbawioną energii,  wymagają ujędrnienia owalu twarzy oraz wyrzeźbienia kości policzkowych, 

Dla skór ekstremalnie wrażliwych, naczyniowych lepszym rozwiązaniem będzie mój masaż Autorski. 

to neuro-zmysłowa procedura wykonywana palcami na twarzy. Dzięki stymulacji punktów akupunkturowych możemy kształtować twarz liftingując tkanki, jednocześnie poprawiać samopoczucie psychofizyczne człowieka. Proces starzenia jest związany z obniżeniem cyrkulacji płynów i energii w komórkach, a na twarzy efekt ten jest wyraźniej widoczny, ponieważ występuje na niej gęsta sieć nerwów i naczyń krwionośnych. W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej zdrowie i piękno osiąga się poprzez harmonijny przepływ energii w kanałach energetycznych. Ponieważ wyraz twarzy i zmarszczki zależą od tego, co się dzieje w naszej psychice, od reakcji nawykowych lub doświadczeń emocjonalnych z przeszłości, twarzy potrzebny jest zabieg wprowadzający w stan relaksu i usuwający napięcia o podłożu psychologicznym. Cosmolifting jako stymulacja punktów i stref na twarzy w połączeniu z liftingiem oraz drenażem limfatycznym daje doskonałe rezultaty widoczne na całej twarzy, a jednocześnie doskonale działa na cały organizm.
Etap stymulacji stref neuro odruchowych i liftingu tkanek to krótkie, intensywne, symetryczne ruchy wykonywane na minimalnym poślizgu, które mają stały rytm i tracą kontakt ze skórą. Na koniec wykonany jest masaż zimnymi dyskami i kulami solnymi mający na celu mineralizacje i schłodzenie tkanek. 

To procedura wprowadzająca w stan głębokiego relaksu oraz równoważąca sferę emocjonalną. To praca na zakończeniach nerwowych, uwalniająca blokady i napięcia w całym ciele.

Cosmolifting jest świetną alternatywą dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.
to neuro-zmysłowa procedura wykonywana na twarzy. Dzięki stymulacji punktów akupunkturowych możemy kształtować twarz liftingując tkanki, jednocześnie poprawiać samopoczucie psychofizyczne człowieka. Proces starzenia jest związany z obniżeniem cyrkulacji płynów i energii w komórkach, a na twarzy efekt ten jest wyraźniej widoczny, ponieważ występuje na niej gęsta sieć nerwów i naczyń krwionośnych. W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej zdrowie i piękno osiąga się poprzez harmonijny przepływ energii w kanałach energetycznych. Ponieważ wyraz twarzy i zmarszczki zależą od tego, co się dzieje w naszej psychice, od reakcji nawykowych lub doświadczeń emocjonalnych z przeszłości, twarzy potrzebny jest zabieg wprowadzający w stan relaksu i usuwający napięcia o podłożu psychologicznym. Japoński lifting odmładzający jako stymulacja punktów i stref na twarzy w połączeniu z liftingiem oraz drenażem limfatycznym daje doskonałe rezultaty widoczne na całej twarzy, a jednocześnie działa na cały organizm. Dodatkowo 24k złoto kosmetyczne użyte w zabiegu zwiększa jego efektywność poprzez silne działanie przeciwstarzeniowe i antybakteryjne. Jest świetną alternatywą dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Masaż autorski to naprzemian delikatny i głęboki wolny ruch, który nieprzerwanie płynie po Twojej skórze...

Ten otulający dotyk ma swój początek ale wydaje się jakby nie miał końca... to dotyk całą powierzchnią dłoni, przedramieniem i palcami w którym jedna technika przenika drugą nie tracąc przez ten cały czas kontaktu z Twoją skórą. Płynne przemieszczanie się po ramionach, karku, dekolcie, szyi i twarzy zapewnia aksamitny krem do masażu Yonelle lub Décaar, który daje uczucie komfortu. SERCEM MASAŻU JEST DRENAŻ.

Asynchroniczne i asymetryczne ruchy wykonywane w wolnym tempie dają odprężenie i reset systemu nerwowego, są wręcz idealne dla osób zestresowanych, pobudzonych, żyjących w ciągłym biegu.

Techniki powięziowe oraz anatomii palpacyjnej modelują Twoje tkanki abyś mogła odzyskać młode spojrzenie i gładkie czoło. Zdefiniują również na nowo linię żuchwy i wyrzeźbią Twoje policzki.

Akupresura biologicznie aktywnych punktów twarzy i głowy uwolni przepływ energii życiowej Qi i przywróci równowagę.

Ten rodzaj masażu przynosi korzyści przy napiętych mięśniach, obrzękach ale też sprawdzi się przy skórach wrażliwych.

Masaż autorski nie jest gotowym schematem dla wszystkich identycznym, to procedura ewoluująca w zależności od możliwości i potrzeb Twoich tkanek.

Ten rodzaj masażu polecam wszystkim, którzy potrzebują skupienia szczególnej uwagi na okolicy oczu i czoła oraz relaksu na najwyższym poziomie.


 to mój autorski wieloetapowy program modelingu twarzy i odbudowy struktur skóry twarzy, szyi, dekoltu. Zawiera również opracowanie głowy oraz karku. Podczas sesji korzystam z unikalnych technik i terapii takich jak:

• Powięziowa terapia tkanek głębokich - uwalnianie blokad w strukturach powięziowych i mięśniowych

• Interbukal - masaż wewnątrztwarzowy w uchwycie po obu stronach policzka. 
• Igłorefleksoterapia/Metaloterapia- stymulacja, pobudzenie procesów naprawczych
• Terapia próżniowa- drenaż limfatyczny
• Krioterapia- zwiększenie metabolizmu tkanek, ujędrnianie, lifting
• Terapia osteopatyczna - pozwala poprawić mobilność układu kostno-mięśniowego.
• Kinesiotaping Bio-estetyczny- wspiera i podtrzymuje efekty terapii, liftinguje tkanki, sprzyja niwelowaniu napięć mięśniowych, regeneruje mięśnie oraz redukuje obrzęki limfatyczne

Na skutek połączenia wszystkich wyżej wymienionych technik osiągamy odbudowę struktur tkankowych oraz spektakularne efekty wizualne. Poprzez złożoność terapii i działanie na wielu płaszczyznach stymulujemy do pracy układ krwionośny, mięśniowy, limfatyczny oraz nerwowy, a co za tym idzie wpływamy na radykalną i długofalową poprawę kondycji skóry, mięśni oraz odprężenie całego organizmu.

Działanie Multiterapii:
 
• Poprawa ukrwienia, co daje lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek oraz ich regenerację
• Poprawa kolorytu skóry
• Silne działanie przeciwzmarszczkowe
• Ujędrnienie oraz lifting
• Wyrzeźbienie owalu twarzy, wymodelowanie policzków
• Redukcja obrzęków i zastojów tkankowych

• Korekcja deformacji bruzdy nosowo wargowej, drugiego podbródka, opadających powiek, przerostu torebek tłuszczowych oraz asymetrii twarzy

• Podczas i po leczeniu ortodontycznym/stomatologicznym

• Przeciwdzałanie zwyrodnienie stawu skroniowo - żuchwowego
• Redukcja napieć w obrębie żuchwy


Ta terapia wykonywana jest bez poślizgu. Przy dużych zastojach i złogach tkankowych może na początku powodować dyskomfort.

Regularne zabiegi, odpowiednia pielęgnacja domowa oraz systematyczna praca z własną skórą zaowocują odmłodzeniem i w naturalny sposób spowolnią procesy starzenia.

niezwykle relaksująca autorska procedura masażu/ Litoterapii twarzy kamieniami szlachetnymi oraz uzdrawiającymi pałeczkami Oshin Bian, która rozpoczyna się aromaterapeutycznym masażem brzucha.
Starosłowiański masaż brzucha likwiduje napięcie powieziowej taśmy anatomicznej przedniej, która ma duży wpływ na wygląd owalu twarzy.
 
Od tysięcy lat kamienie szlachetne i kryształy używane były w celach leczniczych. Sekret ich działania tkwi w wibracji jaką wydzielają. Oddziałuje ona na nasze pole energetyczne skutecznie eliminując rózne dolegliwości.
Energetyczna moc kamieni naturalnych działa na zasadzie rezonansu za sprawą występujących w nich biopierwiastków, które wchodzą w skład związków chemicznych znajdujących się w organizmie człowieka. W zależności od energii jaką posiada dany kamień i jego wibracji może uzupełniać energię - jeśli czujemy jej brak, ale również pobierać jej nadmiar uspokajając i wyciszając. Według medycyny wschodniej, możemy mówić o zdrowiu kiedy energia swobodnie krąży w ciele człowieka. Choroba zaś to brak energii, bądź jej nieprawidłowe krążenie spowodowane blokadami. Kamienie harmonizują, przywracają równowagę organizmowi oraz prawidłowe krążenie energii w naszych tkankach.
Masaż kamieniami oczyszcza i drenuje tkanki, oraz w naturalny sposób dodaje energii zmęczonej skórze.

Różowy kwarc- kamień miłości. Łagodzi niepokój wewnętrzny, stres, nerwowość.

Ametyst - kamień harmonii i relaksu. Przywraca równowagę osobom podatnym na stres, przynosi spokój i uwolnienie umysłu od negatywnych myśli. Pomaga radzić sobie z emocjami, dodaje cierpliwości, uwalnia od codziennego zmęczenia i problemów.
Kamienne Ebonitowe Pałeczki Oshin Bian- pochodzą z Chin gdzie od starożytności stosowane są do uzdrawiania. Kamień pocierając o ciało wytwarza ultradźwiękowy impuls przenikający w głąb tkanek dzięki czemu poprawia mikrokrążenie i usuwa toksyny z organizmu. W efekcie odmładza oraz rewitalizuje tkanki na poziomie komórkowym.
Zielony jadeit - jego energia przywraca skórze witalność. Odmładza, wygładza, odżywia szarą i zmęczoną cerę. Maska z zimnych jadeitowych kamieni poprawia krążenie krwi i przepływ limfy, zmniejsza się opuchlizna, zwężają ujścia gruczołów łojowych. ...


REHABILITACJA SSŻ
REHABILITACJA SSŻ

REHABILITACJA STAWU SKRONIOWO-ŻUCHWOWEGO (SSŻ) to kompletna i bardzo skuteczna terapia, którą stosuję w stanach bólowych i dysfunkcjach SSŻ.
Terapia skierowana jest do osób cierpiących z powodu napiąć mięśniowych w odrębnie żuchwy, z przykurczami torebek stawowych, z trzaskami w stawie SŻ, przeskakiwaniem żuchwy, zgrzytaniem i zaciskaniem zębów, przesunięciem krążka, bruksizmem, złym ustawieniem języka, szumami i trzaskami w uszach oraz bólami napięciowymi głowy spowodowanymi zwyrodnieniem SSŻ.
Osoby przed w trakcie i po leczeniu ortodontycznym u których zdiagnozowano problemy ze zgryzem poczują znaczną ulgę już po pierwszej terapii.
Jak pomagam?
Stosuję terapię łączoną:

• techniki takie jak akupunktura twarzy

• fotomodcja LED Infrared

• techniki manualne min. mobilizacje stawowe, terapia punktów spustowych, terapia mięśniowo-powięziową, techniki osteopatyczne, masaż logopedyczny

• kinesiotaping
 
Synergia ich działania pozwala na redukcję napięcia i bólu aż w 70-ciu procentach już po pierwszym zabiegu!

Efektem jest trwały reset napięcia mięśni żucia, przywrócenie prawidłowego tonusu mięśniowego, pionizacja języka, redukcja stanu zapalnego, dokrwienie i odżywienie wszystkich struktur oraz redukcja obrzęku.
Kompresja napiętych mięśni powoduje zastoje limfatyczne i gromadzenie płynu w dolnych partiach twarzy. Zaskakująco pozytywnym efektem po terapii jest lifting owalu twarzy, redukcja drugiego podbródka oraz wymodelowanie kości policzkowych.

KINESIOTAPING BIO-ESTETYCZNY
KINESIOTAPING BIO-ESTETYCZNY

Powstał w latach 70-tych, a jego twórcą jest dr Kenzo Kase. Jako metoda terapeutyczna spopularyzowany został po igrzyskach olimpijskich w 2008r

Do tej pory kinesiotaping wykorzystywany był głównie przez fizjoterapeutów, ortopedów, masażystów oraz sportowców jako metoda wspomagająca terapię, a zarazem umożliwiająca wspomaganie procesów samoleczenia organizmu.

Dzięki wykorzystaniu plastrowania dynamicznego jesteśmy w stanie działać zarówno profilaktycznie jak i leczniczo.

• plaster poprzez działanie sensoryczne na skórę zwiększa odległość pomiędzy powięzią, a skórą właściwą ułatwiając przepływ płynów oraz poprawę mikrokrążenia

• pobudza układ limfatyczny- prowadzi do redukcji obrzęków
• uzyskujemy redukcję napięcia mięśniowego

• relaksuje mięsień żwacz- przeciwdziała bruksizmowi

• modeluje podbródek i linię policzków

• wspiera lifting twarzy

• wygładza zmarszczki

• niweluje "lwią bruzdę", bruzdy nosowo-wargowe

Wykonuję aplikacje hypo-alergicznymi taśmami dedykowanymi do wrażliwej skóry twarzy, szyi oraz dekoltu- KINESIOTEX GOLD LIGHT TOUCH+

Czas zabiegu to 15-30 minut, najlepsze efekty przynosi aplikacja taśm wykonana po masażu twarzy.

Czas noszenia taśm od 3-12h

Przeciwwskazania

• Stany zapalne i infekcyjne skóry

• Przerwanie ciągłości skóry w miejscu aplikacji

• Alergie na klej i plaster

• Zakrzepica żył głębokich