INFUZJA TLENOWA/

TLENOTERAPIA

Urządzenie do tlenoterapii i infuzji tlenowej to wysokiej jakości certyfikowany koncentrator medyczny który dzięki zastosowaniu molekularnych sit generuje aż 96-98% czystego, hiperbarycznego, zjonizowanego ujemnie tlenu.
Tlen występuje w powietrzu w ok 20% w zależności od stopnia zanieczyszczenia środowiska, a nasze organizmy nie potrafią bez niego funkcjonować. Bierze udział w licznych reakcjach chemicznych procesów fizjologicznych utrzymujących homeostazę organizmu.
Tlenoterapia (bar tlenowy) to suplementacja tlenu- usprawnia kontrolę mechanizmów odpowiedzialnych za transport tlenu oraz wpływa korzystnie na regulację procesów metabolicznych w organizmie. Pomaga zregenerować organizm, poprawić pamięć i koncentrację, zredukować stres i migreny. Opóźnia procesy starzenia, oczyszcza organizm, wspiera odporność i przeciwdziała negatywnym skutkom zanieczyszczenia powietrza.

Infuzja tlenowa to wtłaczanie pod ciśnieniem składników aktywnych w głębokie warstwy skóry za pomocą czystego, medycznego, hiperbarycznego tlenu.

W wyniku zabiegu infuzji tlenowej poprawia się metabolizm komórkowy oraz następuje regeneracja i aktywacja komórek niezbędna w procesie odmładzania. Cząsteczki wysoko stężonego tlenu posiadają silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne co wspomaga terapie przeciwtrądzikowe. Poprawia się stan energetyczny komórek, koloryt i nawilżenie skóry. Tlen ma właściwości kojące, łagodzi wrażliwość i podrażnienie oraz ma korzystny wpływ na stan skór naczyniowych.

To idealny zabieg przed szczególnymi okazjami, profilaktyka przeciw starzeniu skóry, również po zabiegach inwazyjnych w celu przyspieszenia regeneracji skóry.